Рубин пропусна да оглави класирането след реми срещу Химки

Отборите на Химки и Рубин не излъчиха победител в срещата помежду си от 5-ия кръг на руската Премиер лига. Съперниците си размениха по един гол през първото полувреме и така мачът приключи при резултат 1:1, а гостите могат да съжаляват, защото с успех щяха да оглавят временното класиране.

Домакините първи взеха преднина в 16-ата минута, когато Денис Глушаков получи хубав пас, стреля по земя и с малко късмет успя да промуши топката във вратата за 1:0.

Гостите изравниха в 30-ата минута със страхотен гол на Дарко Йевтич, който отправи бомбен шут и с помощта на гредата топката се озова в мрежата за 1:1.

Така срещата завърши без победител и Рубин събра 11 точки, с които се намира на 4-ата позиция, но е само с точка по-малко от водача Динамо (Москва). Химки пък заема 12-ото място с 5 точки.