Рубин разгроми Арсенал (Тула), Костадинов с жълт картон

Рубин прави силен старт на сезона в Русия и днес постигна втора поредна победа. Отборът на Леонид Слуцкий нямаше никакви проблеми при гостуването си на Арсенал (Тула) и се наложи с 3:0. И трите попадения паднаха още до почивката, а техни автори станаха Хван Ин-Бом, Джордже Деспотович (от дузпа) и Хвича Кварацхелия.

Георги Костадинов игра едно полувреме за домакините, които пък допуснаха второ поражение, след като в първия кръг отстъпиха на Локомотив (Москва). Българският национал получи жълт картон в 33-ата минута за грубо нарушение срещу искания от Милан Кварацхелия, а на почивката беше замемен от Владислав Пантелеев.

Рубин поведе с гол на южнокорееца Хван Ин-Бом в 12-ата минута. Той получи добро подаване от Деспотович и веднага стреля в ъгъла, а стражът на Арсенал Егор Шамов закъсня с реакцията си. В 37-ата минута Деспотович реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Горан Чаушич. Само три минути по-късно Кварацхелия технично завъртя топката от границата на наказателното поле и тя спря в мрежата зад гърба на Шамов.

Освен Костадинов на полувремето бяха заменени още Евгений Марков и Зурико Давиташвили. В играта на "оръжейниците" обаче нямаше съществена промяна. те все пак можеха да върнат интригата в 67-ата минута, но Сергей Ткачьов уцели гредата. В края на срещата звездата на гостите Деспотович пропусна от чиста позиция с глава.

Спартак (Москва) също взе три точки като гост. Най-обичаният руски клуб започна със загуба в Казан, но днес надви с 1:0 Криля Советов. единственото попадение в мача вкара Александър Соболев. Нападателят се разписа от дузпа в 68-ата минута и не се зарадва от уважение към бившия си клуб.

Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Сергей Божин. Съдията Павел Кукуян прибегна до помощта на ВАР, след което посочи бялата точка. Преди почивката гол на Зелимхан Бакаев от Спартак беше отменен заради засада.

"Не беше лесно, но победихме заслужено. Криля Советов е добър отбор, който ни затрудни. Надявахме се да вкараме бърз гол, но не успяхме. Най-важни са трите точки", каза треньорът на московчани Руи Витория след първата си победа начело на тима.

След няколко дни Спартак излиза срещу бившия отбор на португалския специалист - Бенфика, в третия квалификационен кръг на Шампионската лига.