Лион се провали в края срещу новак и продължава да е без победа

Лион продължава да е без победа и след третия кръг на Лига 1. Тимът на Петер Бош изпусна преднина от два гола срещу новака Клермон и срещата завърши 3:3. Лион водеше с 3:1 на почивката, но две попадения на Елбасан Рашани в последните десет минути донесоха точката на гостите. Така Клермон продължи с отличното си представяне, след като записа две победи на старта на сезона, като в тях не допусна гол.

Седемкратният шампион на Франция беше без контузения Марсело, а новото попълнение Емерсон започна като титуляр. След тежката загуба от Анже с 0:3 преди седмица и критиките от страна на феновете Лион стартира на високи обороти и още в петата минута поведе. Удар на Муса Дембеле бе отразен от Десма, но топката се върна при него и той бе повален от Йоан Гастиен, което накара съдията да отсъди дузпа. Дембеле застана зад бялата точка и отбеляза първия си гол от ноември миналата година - период от повече от осем месеца, който бе допълнен от разочароващ престой под наем в Атлетико Мадрид.

След идеалния старт домакините продължиха да нападат и можеха да стигнат до втори гол, но след изстрел на Хусем Ауар топката мина покрай вратата. При първия ъглов удар за Клермон в мача гостите изравниха в 12-ата минута, след като Диоманде си отбеляза автогол. Лион обаче стигна до нови два гола до почивката. Първо Дембеле се разписа в 21-ата минута, а в самия край на полувремето Лукас Пакета завърши великолепна комбинация за 3:1.

Авторът на третия гол за домакините се размина с ново попадение малко след почивката, когато капитанът на Клермон Иглесиас допусна сериозна грешка. Влезлият като резерва Кадевере също пропусна отлична възможност, а преднината на Лион се оказа недостатъчна. Рашани се появи в игра в 69-ата минута, а в 80-ата с красив удар намали на 3:2. Тимът на Бош пропусна още един добър шанс преди да дойде ъглов удар за гостите и втори гол на Рашани.