Гол в стил “Меси” вдъхнови Бохум за първа победа след завръщането в Бундеслигата

Отборът на Бохум записа домакински успех с 2:0 над Майнц в двубой от втория кръг на Бундеслигата.

Първият гол на новака в немския елит беше фантастичен. В 21-ата минута Герит Холтман получи топката извън наказателното поле, след което той преодоля с дрибъла си цели петима противникови играчи, за да даде аванс на своя тим. В 31-ата Симон Цолер се разписа, но попадението му не беше признато заради негова игра с ръка при овладяването на топката. В 56-ата обаче именно той направи втората си асистенция в мача, след като центрира към Себастиан Полтер, който удвои преднината на домакините след удар с глава. През второто полувреме гостите поеха инициативата, но не успяха да стигнат до гол и така трябваше да се примирят с поражението.

За Бохум това е първа шампионатна победа през сезона, след като загуби с 0:1 от Волфсбург преди седмица. Майнц пък в първия кръг спечели с 1:0 над РБ Лайпциг, но днес си тръгна от своята визита със загуба.