Брилянтни голове на Собослай и разгромен успех за РБ Лайпциг (видео)

РБ Лайпциг бързо си стъпи на краката след слабото начало на сезона и загубата от Майнц 05. "Червените бикове" съкрушиха с 4:0 Щутгарт, а над всички беше Доминик Собослай. Унгарският национал вкара два красиви гола, а останалите попадения за домакините бяха дело на Емил Форшберг и Андре Силва, който се разписа от дузпа.

Футболистите на РБ Лайпциг не успяха да стигнат до ранен гол, въпреки игровото си превъзходство. Вратарят на Щутгарт Флориан Мюлер имаше няколко отлични намеси, но се оказа безпомощен в 38-ата минута, когато силен диагонален шут на Собослай прати топката зад гърба му.

След почивката домакините много бързо убиха интригата. С първата си атака за полувремето играчите на Джеси Марш стигнаха до гол, който беше истинска наслада за окото. Комбинацията премина през няколко футболисти, преди Андре Силва да подаде с пета към Форшберг и той да покачи на 2:0.

В 52-ата минута Собослай центрира от пряк свободен удар, но никой не засече топката, а тя летеше достатъчно бързо, за да изненада Мюлер. Гостите тотално се объркаха и по никакъв начин не успяха да окажат съпротива. В 64-ата минута Марк-Оливер Кемпф спря топката с ръка в наказателното поле и РБ Лайпциг получи дузпа, реализирана от Андре Силва.

Голът беше първи за португалския национал с екипа на новия му отбор, след като до миналия сезон носеше екипа на Айнтрахт (Франкфурт).

За отбелязване е и фактът, че за първи път в историята един срещу друг като треньори се изправиха двама американци - Джеси Марш и Пелегрино Матарацо.