ЛАСК и Сейнт Джонстън оставиха всичко за реванша

ЛАСК и Сейнт Джонстън не успяха да се победят и оставиха всичко за реванша, след като завършиха 1:1 в Линц в първия двубой от плейофния си сблъсък за влизане в групите на Лигата на конференциите. Крис Кейн засече прекрасно центриране на Мидълтън, с което даде аванс на носителя на Купата на Шотландия и Купата на лигата в 17-ата минута. Първото полувреме, в което гостите се чувстваха доста комфортно, въпреки че бяха в ролята на аутсайдер, завърши при този резултат. В 60-ата минута Мамаду Карамоко изравни. Французинът реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Джейми Маккарт. След изравнителното попадение австрийците се настаниха в половината на Сейнт Джонстън. В края ЛАСК можеше да стигне до пълен обрат, но удар с глава на резервата Кейто Накамура срещната гредата. След това Кларк спаси и пореден опасен удар от фал на Ян Болер.

Реваншът на „Макдиърмит Парк“ в Шотландия е следващия четвъртък. До момента най-големият прогрес на Сейнт Джонстън в евротурнирите е достигане до трети кръг на Купата на УЕФА през сезон 1971/72. През миналия сезон ЛАСК стигна до 1/8-финалите на Лига Европа, където отпадна от Манчестър Юнайтед.