Без победител в битката между Ботев (Враца) и Ботев (Пд)

Отборите на Ботев (Враца) и Ботев (Пловдив) не успяха да се победят в среща от 4-ия кръг на efbet Лига. Двата тима завършиха наравно 1:1, като първо Атанас Илиев (44) изведе гостите напред, a Костадин Ничев (54) изравни.

Срещата започна динамично с две атаки. Още във втората минута Маркиньос получи подаване от Атанас Илиев и стреля, но слабо и стражът на врачани улови топката. В 12-ата минута удар с глава на Мирослав Маринов попадна в ръцете на Георги Аргилашки. Шест минути по-късно Илиев отклони към Николай Минков дясно. Крилото влезе в наказателното поле, но стреля крайно неточно.

41 Ботев (Враца) - Ботев (Пловдив)

В 26-ата минута Маркиньос видя включването на Кевин Янсон по левия фланг. Последва дълго подаване, което намери шведа. Той финтира защитник и шутира по земя, но право във вратаря Красимир Костов. Първата по-добра ситуация в мача се откри пред Маринов и тима от Враца в 31-ата минута. Той залъга Янсон, влезе в наказателното поле и нанесе удар към долния ляв ъгъл на вратата за Аргилашки. Наложи се вратарят на Ботев да плонжира, за да опази вратата си суха.

В 36-ата минута Маркиньос стреля от далечна дистанция, но встрани от вратата. Така се стигна до 44-ата минута, в която Ботев Пловдив поведе в резултата с хубав гол на Атанас Илиев. Николай Минков центрира балонно от десния фланг към наказателното поле. Там Янсон отклони с глава около точката на дузпата, където Илиев с човек на гърба си пое и с безпощаден удар с левия крак прати топката в мрежата.

В 54-ата минута врачани изравниха след майсторски гол на Костадин Ничев. Бившият футболист на Ботев (Пловдив) сви чудесно топката, след което нанесе мощен удар с левия крак към обратния ъгъл.

Веднага след гола Маринов показа самочувствие и стреля от малък ъгъл. Аргилашки внимаваше и изби топката в корнер. В 70-ата минута Току нанесе много опасен удар от границата на наказателното поле. Топката мина на сантиметър от страничната греда. В последните 15 минути на мача Азрудин Валентич пусна в игра своя коз - Тодор Неделев.

БОТЕВ (ВР) - БОТЕВ (ПД) 1:1
0:1 Атанас Илиев (44)
1:1 Костадин Ничев (54)

Стартови състави:

БОТЕВ (ВР): Красимир Костов, Костадин Ничев, Илия Миланов, Мартин Николов, Валери Христов, Виктор Василев, Дориан Христовски, Йоан Бауренски, Серджио Филипе, Мирослав Маринов, Красимир Тодоров;

БОТЕВ (ПД): Георги Аргилашки, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Маркиньос, Атанас Илиев, Емануел Току, Николай Минков, Самюел Супрайен, Реда Рабей, Кевин Янсон, Станислав Работов;