Мълния на Току донесе победата на Ботев (Пд) срещу Славия

Ботев (Пловдив) удари Славия с 1:0 в среща от третия кръг на efbet Лига. В герой за "канарчетата" се превърна ганайският атакуващ халф Емануел Току, който порази вратата на столичани в 64-ата минута. Това е втора победа за ботевистите от началото на сезона и първа загуба за момчетата на Златомир Загорчич. Към края на мача любимецът на "бултрасите" Тодор Неделев се завърна в игра, под аплодисментите на пловдивската публика.

17 Ботев (Пловдив) - Славия

В четвъртата минута централният нападател на домакините Атанас Илиев пробва мерника си с глава, но топката мина встрани от целта. Последва удар на Радослав Кирилов към вратата на Георги Аргилашки, блокиран от Станислав Работов. След това дойдоха много скучни минути, в които интересните ситуации се ограничиха с няколко опасни "слизания" към двете рамки.

Към края на първото полувреме "канарчетата" понатиснаха съперника си, но отново не се получи нищо повече от блокирани удари и центрирания. Френският нападател на домакините Антоан Бароан опита да разведри обстановката с опит за "ала Пиола", но топката излезе в аут. Така отборите на Азрудин Валентич и Загорчич се оттеглиха на почивка при заслужено и закономерно 0:0.

Второто полувреме започна с опасен удар с глава на Мартин Сораков от Славия, но острието на "белите" не сполучи. Скоро след това Кирилов се оказа на голова позиция на границата на вратарското поле, но бившият футболист на Киево не успя да засече топката в мрежата.

Така дойде 64-ата минута, когато Емануел Току стреля от средна дистанция и направи безпомощен стража на гостите от София Светослав Вуцов - 1:0 за "жълто-черните". Малко след това Антоан Бароан направи пропуск с глава пред голлинията на Славия. В 77-ата минута в игра за пловдивския гранд се завърна звездата Тодор Неделев, под бурните овации на феновете в Коматево.

В 83-ата минута Георги Аргилашки допусна голяма грешка, нарушавайки почти 30-годишно правило. Вратарят на Ботев улови топката, която му беше върната от съотборник. Това позволи на славистите да потърсят мрежата от пет-шест метра, но Людовик Соарес нацели левия страничен стълб. Така "белите" не успяха да достигнат до изравняване и трите точки отидоха на сметката на Ботев.

Ботев (Пд) 1:0 Славия

1:0 Емануел Току (64)

Стартовите състави:

Ботев: 1. Аргилашки, 4. Генев, 6. Мартенс, 7. Мартинс, 9. Ат. Илиев, 10. Току, 17. Минков, 18. Супрайен, 20. Бароан, 22. Рабей, 25. Работов.

Славия: 1. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 55. А. Христов, 4. Соарес, 17. Дост, 5. Атанасов, 7. Макрилос, 71. Стоев, 10. Кирилов, 73. Сораков.

Снимки: Борислав Трошев