Поредно разочарование за Григор Димитров

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби от Иля Ивашка във втория кръг на турнира във Вашингтон от сериите АТР 500. Той отстъпи с 2:6, 6:7(4) в първия си мач, откакто се отказа срещу Маркос Хирон на старта на “Ролан Гарос” заради контузия в гърба.

Григор беше поставен под номер 4 в схемата във Вашингтон, но си пролича, че е далеч от най-добрата си форма. Той завърши мача с цели 40 непредизвикани грешки и не успя да осъществи обрат във втория сет, въпреки че поведе с 6:5, след като изоставаше с 3:5.

Димитров откри двубоя с гейм на нула, но скоро след това започнаха проблемите му. Той допусна пробив за 1:2 и нито веднъж не получи възможност да вземе подаването на съперника. Беларуският тенисист играеше уверено и реализира още един пробив, който му гарантира спечелването на първата част.

Началото на втория сет беше идентично. Григор отново се оказа в ролята на догонващ, след като Иванушка го проби в третия гейм. Интригата можеше да изчезне окончателно при 1:3, когато хасковлията трябваше да отразява две точки за брейк, но той показа характер и се измъкна от трудната ситуация. В седмия гейм Димитров пак беше опрян до стената, но не позволи да се стигне до нов пробив.

Хасковлията нямаше намерение да се предава. Той спаси мачбол при 3:5 и с няколко поредни добри отигравания изравни геймовете. Сервисът на българина най-после заработи и го доближи до успеха в сета. Григор не се възползва от спада в нивото на игра на Иванушка и така се стигна до тайбрек, в който беларусинът си осигури комфортен аванс и не го изпусна.

Димитров постигна 6 аса, но направи 5 двойни грешки. Той оползотвори единия от двата си шанса за пробив, докато неговият опонент имаше 9 възможности за брейк и реализира три от тях.