Шахтьор (Донецк) обърна Генк в Белгия

Украинският гранд Шахтьор (Донецк) постигна обрат при гостуването на белгийския Генк от 0:1 до 2:1 в първи двубой от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Домакините първи стигнаха до гол на “Люминус Арена” чрез Пол Онуачу в 39-ата минута. След почивката обаче гостите малко противно на показаното на терена стигнаха до пълен обрат. Първо в 63-ата минута те получиха право на дузпа след нарушение срещу Педриньо.

С изпълнението се зае Тете. Вратарят на Генк Маартен Вандервоорт хвана ъгъла, но ударът на бразилеца беше достатъчно силен и влетя в мрежата. В 81-ата минута Алан Патрик направи обрата пълен. В края на срещата Шахтьор беше с осем бразилци на терена без да се брои Марлос, който е натурализиран и игра за Украйна на Евро 2020.

Отчаяният щурм на домакините да стигнат поне до равенство не даде резултат и така Шахтьор чака реванша в Киев на 10 август със спокойно сърце. Двубоят беше европейски дебют за новия треньор на Шахтьор Роберто Де Дзерби, който стартира вътрешното първенство с 2 победи.