Късен гол запази надеждите на Глазгоу Рейнджърс срещу Малмьо

Малмьо записа победа с 2:1 в първия сблъсък с Глазгоу Рейнджърс от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Шведите поведоха с два бързи гола в началото на второто полувреме, на Рийкс в 47-ата и Бирманчевич в 49-ата минута, но гостите се добраха до късно попадение чрез Стивън Дейвис в 95-ата минута, с което запазиха доста по-добри шансове за обрат в реванша.

След като двата тима не си отбелязаха през първата част, в началото на второто полувреме домакините се развихриха. Още в 47-ата минута Велко Бирманчевич центрира за Сьорен Рийкс, който с прекрасен изстрел от воле не даде шанс на вратаря за 1:0.

Само две минути по-късно падна и втори гол за шведите. Андерс Кристиансен опита пас в коридор и след неумела намеса на защитник топката все пак се озова в Бирманчевич, който изскочи очи в очи с вратаря на съперника и хладнокръвно реализира за 2:0.

В 5-ата минута на добавеното време обаче шотландците стигнаха до много ценен гол, дело на ветерана Стивън Дейвис, който се разписа с далечен удар за крайното 2:1.

Така Малмьо ще има леко предивство преди реванша на “Айброкс” след седмица, но шведите могат доста да съжаляват, че не се намират в по-добра позиция. Рейнджърс пък ще се надява да направи обрат на свой терен, с който да елиминира съперника си.