Египет на исторически полуфинал в хандбалния турнир в Токио🤾‍♂️

Шампионът на Африка Египет продължава да пише хандбалната си история, след като се класира за първи път на полуфинал на Олимпийски игри. "Фараоните" се наложиха над бронзовия медалист от Рио 2016 Германия с 31:26 (16:12) в последния 1/4-финал днес.

Така Египет ще играе на полуфинал на Олимпиада за първи път. Там ги очаква двукратният шампион и финалист от преди 5 години Франция, който би категорично Бахрейн с 42:28 (21:14). Полуфиналът е в четвъртък (5 август) от 07,00 часа.

Египтяните поведоха до средата на първата част с 8:6 и постепенно увеличиха аванса си до 16:12. През второто полувреме Египет не изпусна инициативата и спечели с крайното 31:26. Яхия Омар и Али Мохамед вкараха по 5 гола за победата. За Бундестима Юлиус Кюн и Йоханес Гола пък се отчетоха с по 6 попадения.