100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Франция без проблеми на полуфинал в Токио🤾‍♂️

Двукратният олимпийски шампион Франция се класира без проблеми за полуфиналите на мъжкия хандбален турнир в Токио 2020, след като би категорично Бахрейн с 42:28 (21:14) в първия 1/4-финал от програмата днес.

По този начин "петлите" ще играят за четвърти пореден път на олимпийски полуфинал, а може да се класират за рекорден 4-и пореден финал. Франция е шампион от Пекин 2008 и Лондон 2012, а в Рио 2016 загуби на финала от Дания. На полуфинала французите очакват шампиона на Африка Египет, който пък победи бронзовия медалист от Рио - Германия, с 31:26 (16:12). Мачът е в четвъртък (5 август) от 07,00 часа.

Франция контролираше играта от самото начало и не изпусна инициативата до края. На полувремето "петлите" водеха с 21:14, а 11 минути преди края разликата бе 32:20, за да дойде финалната сирена при 42:28 в тяхна полза. Кентен Мае заби 9 гола за победата, а Дика Мем и Никола Турнат добавиха по 5 попадения. За Бахрейн Хюсайн Ал Саййад завърши с 5 гола, а още три играчи добавиха по 4.