Бразилия с 5 от 5 в груповата фаза след разгром над Кения🏐

Двукратният олимпийски шампион Бразилия завърши по перфектен начин в груповата фаза на женския волейболен турнир в Токио 2020 - 5 победи от 5 мача. Воденият от Зе Роберто тим отнесе аутсайдера Кения с 3:0 (25:10, 25:16, 25:8) в последния си мач от Група А на Олимпиадата, игран този следобед в зала "Ариаке Арена".

Така "Селесао" стана категоричен победител в групата с 5 победи от 5 мача и 14 точки. По този начин на 1/4-финалите Бразилия ще играе с 4-ия от другата Група В - отбора на Руския олимпийски комитет, който днес завърши в груповата фаза с драматична загуба от Турция с 2:3 гейма.

Кения пък завърши на последното 6-о място без нито една победа, спечелена точка или дори спечелен гейм, с което отпада от Олимпийските игри.

Най-полезна за бразилките стана Ана Каролина Да Силва с 12 точки (2 блока, 2 аса и 75% ефективност в атака) за победата.

За тима на Кения Шарън Чепчумба завърши с едва 8 точки.