Олимпийските шампионки от Китай отпаднаха в групите на турнира в Токио 🏐🏐🏐

Китай отпадна в груповата фаза на олимпийския турнир по волейбол при жените в Токио. Олимпийският шампион от Рио де Жанейро преди пет години спечели лесно с 3:0 (25:15, 25:19, 25:22) срещу Аржентина в последния си мач от група "Б" на надпреварата. Китайките имат актив от 7 точки на петото място в крайното класиране.

Аржентинките са на шеста позиция без нито една спечелена точки в пет изиграни срещи.

В друга среща от група "Б" Руският олимпийски комитет допусна второто си поражение в японската столица, но продължава на четвъртфиналите. Рускините паднаха с 2:3 (25:21, 23:25, 23:25, 25:15, 10:15) срещу Турция и са на четвърто място в крайното класиране с 9 точки.

Руските волейболистки загубиха драматично от Турция с 2:3 и се натресоха на Бразилия на 1/4-финалите

Същият е активът и на турския състав, който завършва трети след груповата фаза от турнира. САЩ се справи с Италия с 3:2 (21:25, 25:16, 25:27, 25:16, 15:12) и зае първото място в крайното класиране в група "Б". "Адзурите" приключиха на втора позиция.

Волейболистките на САЩ обърнаха Италия и записаха 4-а победа в Токио 🏐

Сърбия спечели с 3:0 (25:18, 25:17, 25:15) срещу Република Корея в група "А" на турнира. Световният шампион е на първо място с актив от 12 точки. Южна Корея е на третата позиция. По-късно днес домакинът Япония се изправя срещу Доминиканската република, докато Бразилия се изправя срещу Кения.