Швеция излъга Австралия с куриозен гол и 5 години по-късно пак е на финал

Швеция е вторият финалист на олимпийския турнир по футбол при жените в Токио. Във втория полуфинал, игран в Йокохама, скандинавките излъгаха Австралия с 1:0 с гол на Фридолина Ролфо. 27-годишната нападателка реализира единственото попадение в двубоя в първата минута на второто полувреме. До попадението се стигна и след известна доза късмет за шведките, след като се получи рикошет след удар на футболистка на европейките, топката срещна напречната греда след намесата на вратарката Мика Тийгън и се върна на терена. Ролфо пък бе на точното място в точния момент и направи решаващата добавка.

През първото полувреме австралийките може би дори бяха малко по-добрият тим на терена и гол на Саманта Кър бе отменен заради фаул в атака. Кър изпрати топката във вратата с хубав удар от въздуха след центриране от фаул, а решението за анулирането на попадението изглеждаше доста спорно.

В последните секунди на добавеното време Карпентър от Австралия получи червен картон за нарушение срещу появилата се току-що на терена за шведския състав Лина Хуртиг.

В крайна сметка голът на Ролфо в самото начало на втората част се оказа фатален за австралийките и Швеция на втори поредни Олимпийски игри достига до финала в турнира по футбол за жени. Преди 5 години в Рио скандинавките загубиха от Германия.