Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

САЩ победи Мексико на финала на Златната купа

Националният отбор на САЩ победи с 1:0 Мексико след продължения и спечели финала на 16-ата Златна купа на КОНКАКАФ, който се игра в Лас Вегас. Единственото попадение бе дело на Майлс Робинсън в 117-ата минута. Това беше третият гол на Робинсън за националния тим, като той вкара с глава след центриране на Келин Акоста.

Това беше рекордният 12-и финал за отбора на САЩ, те спечелиха и седмата си Златна купа, но за първи път от 2017 година насам. Мексико преследваше деветия си трофей, но вече отстъпват с 2:5 на американците във финалите. Американците влязоха във финала като аутсайдери, тъй като много от основните им футболисти не бяха в състава, защото се готвят за старта на сезона на европейските първенства.

Мексиканците доминираха през първото полувреме, но вратарят на САЩ Мат Търнър направи 4 спасявания, три от които след удари на Рохелио Фунес Мори. Въпреки че Мексико имаше 63% притежание на топката и предимство в ударите към вратата с 12:6, най-доброто положение през първата част бе за американците в 26-ата минута. (ХБ)