Balkan Grand Prix 6

ЦСКА - София срещу Осиек в третия кръг на Лига на конференциите

Хърватският Осиек е следващият съперник на носителя на Купата на България ЦСКА - София в турнира Лига на конференциите. Осиек се наложи с минималното 1:0 над полския Погон (Шчечин).

В първия мач преди седмица двата тима не успяха да си отбележат гол и всичко остана да се реши тази вечер в Хърватия. Домакините имаха нужда от каква да е победа и в крайна сметка я постигнаха. В герой за Осиек се превърна Ласло Клайнхайзер, който се разписа минута преди края на първото полувреме.

За вицешампиона на Хърватия той е първа европейска победа от сезон 2018/2019 година, когато елиминираха румънския Петрокуб. Двубоят не беше особено зрелищен, но прагматичният стил на Осиек даде резултат и така хърватите ще се изправят срещу столичния тим.

"Червените" ще са домакини в първата среща. Датите на мачовете са 5 август 2021 година, а реваншите – на 12 август 2021 година.