Копенхаген отново разгроми Торпедо

Датският гранд Копенхаген постигна втора убедителна победа над беларуския Торпедо (Жодино) в двубой от втория предварителен кръг на турнира Лига на конференциите.

След успеха с 4:1 в датската столица, този път тимът на Копенхаген спечели с 5:0, като двубоят се изигра на неутрален терен в Казан. Беларусите стояха по-добре на терена през първата част, когато допуснаха само един гол, дело на Дикс в 27-ата минута.

След почивката датчаните се разиграха и с попадения на Бовинг (66), Хойлунд (68, 90) и Бовинг (78) оформиха разгромния си успех. В следващия кръг Копенхаген ще играе с победителя от двойката Локомотив (Пд) - Словачко.