Швеция продължава със силната си игра в Токио, Норвегия и Нидерландия с пълен актив🤾‍♀️

Силното представяне на женския хандбален отбор на Швеция на Олимпиадата в Токио 2020 продължава. Днес шведките удържаха равенство 28:28 със сребърните медалистки от Рио 2016 Франция и остават начело в Група В с 5 точки. Французойките, които водеха със 17:16 до почивката, са на 4-о място с 3 точки, колкото имат още Бразилия и отбора на Руския олимпийски комитет.

Карин Стрьомберг вкара 7 гола, а 4 добави Ясмина Робертс за победата. За Франция 6 гола вкара Паулета Фопа, а по 4 добавиха Полен Коатяаня и Клоуи Валентини. Иначе срещата беше изключително равностойна, като единствено шведките на три пъти поведоха с 2 гола, но не запазиха преднината си.

Рускините, които са олимпийски шампионки от преди 5 години и сега защитават титлата си, отнесоха Унгария с 38:31 (22:17) за първата си победа на турнира. Дария Дмитриева вкара 7 гола, а Екатерина Илина добави 6 попадения за успеха. Катрин Гита Клюйбер отбеляза 9 гола за Унгария.

В третата среща от групата за деня Испания победи Бразилия с 27:23 (13:13) и ги задмина на 2-рото място в групата. Бразилките бяха равностойни в известен период от мача, но платиха дан на многото наказания, които им бяха наложени. Нереа Пеня Абаурера вкара 7 гола за "Ла Фурия", а Соледад Лопес Хименес остана с 4. 8 попадения за Бразилия отбеляза Бруна де Паула.

Световните шампионки от Нидерландия постигнаха трета победа и заедно с Норвегия водят в Група А, като и двата отбора се се класирали за следващата фаза. "Лалетата" се справиха с Ангола  с 37:28 (17:15), като анголките инкасираха пет двуминутни наказания. Бо ван Ветеринг вкара 7 гола, а 6 прибави Лоис Абинг. За Ангола Изабел Джало отбеляза 8.

Другите фаворитки Норвегия смазаха Черна гора с 35:23 със силно второ полувреме и 13:13 през първата част. Норвежките са трети от предишната Олимпиада и 4-и от Световното. По 7 гола вкараха Хени Рейстад и Нора Мьорк, а с по 6 се отличиха Стена Бредал и Сана Солберг-Исаксен. За черногорките Йованка Радичевич и Дурдина Яукович завършиха с 6 и 5 гола.

В третата среща домакините от Япония паднаха от Република Корея с 24:27 (11:12) като и двата отбора са с по 2 точки. За корейките Еун Хи Рю заби 9 гола, а Махару Кондо реализира 7 за Япония.