Франция, Испания, Дания и Швеция продължават без загуба на хандбалния турнир в Токио🤾‍♂️

Световният и олимпийски шампион Дания постигна трета поредна победа в мъжкия хандбален турнир на Игрите в Токио 2020. В мач от третия кръг в Група В датчаните се наложиха над Бахрейн с 31:21 и така си гарантираха и на теория класиране за 1/4-финалите. Скандинавците спечелиха и двете полувреме с по пет гола разлика и затвърдиха добрата форма, в която се намират. Йохан Хансен вкара 6 гола за "червения динамит" с 6 удара към вратата на Бахрейн, а още 5 гола добави Микел Хансен. За тима на Бахрейн, който допусна трета загуба, четирима играчи вкараха по три гола.

Швеция също продължава с пълен актив от победи след успех над Португалия с 29:28. В 38-мата минута на мача резултатът бе равен 20:20, но шведите успяха да поведат с 29:25 точно 6 минути преди края. До края обаче "тре кронур" така и не успя да вкара нов гол, а Португалия пропусна две възможности за изравняване в последната минута на мача. Никлас Екберг бе над всички за Швеция с 9 гола за победата, а за Португалия трима реализираха по три гола.

В последния мач от групата световният вицешампион Египет надделя над домакина Япония с 33:29. Ахмед Ел Ахмар вкара 8 гола за "фараоните", а Яхия Омар добави още 7 попадения за успеха. За японците Шинносуке Токуда също се отчете с 8 гола.

В Група А олимпийският вицешампион Франция постигна драматична победа над Германия с 30:29. Срещата вървеше при равенство 28:28 по-малко от четири минути преди края, но голове на Кентен Ма и Юго Деска даде аванс от две попадения на "петлите". Германия върна един гол чрез Филип Вебер 10 секунди преди финалната сирена, но това бе твърде малко и твърде късно. Дика Мем вкара 6 гола за победата на Франция, а за Германия със 7 се отличи Тимо Кастенинг.

Испания също взе трета победа на Игрите в Токио след успех над Бразилия с 32:25. На почивката испанците водеха с 18:16, а след това затегнаха много защитата си и напълно отчаяха съперника си, който все още няма успех. Феран Соле Сала вкара 5 гола за Испания, а за Бразилия Жоао Силва се разписа 6 пъти.

В последния мач за днес Норвегия спечели срещу Аржентина с 27:23 след 7 гола на Сандер Сагосен и 6 на Магнус Йьондал. За Аржентина Игнасио Писаро и Диего Симоне вкараха по 5 гола.