Ман Юнайтед не успя да пречупи Брентфорд в проверка на “Олд Трафорд”

Манчестър Юнайтед отново разочарова привържениците си във втора поредна проверка от предсезонната подготовка. След като загубиха с 2:4 от Куинс Парк Рейнджърс преди дни, днес възпитаниците на Оле Гунар Солскяер не успяха да победят и новака в Премиър лийг Брентфорд на своя “Олд Трафорд”. Мачът завърши 2:2, като домакините на два пъти повеждаха, а гостите изравняваха.

Малко оправдание за Юнайтед е, че и днес в състава липсваха доста от големите звезди, които все още са в почивка или не са в достатъчно добра игрова кондиция.

Домакините откриха резултата в 12-ата минута, когато Аарън Уан-Бисака центрира в наказателното поле и там Антъни Еланга засече топката във вратата за 1:0.

В 20-ата минута обаче гостите възстановиха равенството, а точен бе Шандън Баптист, който се разписа с удар от границата на наказателното поле, като топката влетя във вратата след като срещна напречната греда.

“Червените дяволи” отново излязоха напред в резултата с още по-красив гол на Андреас Перейра, който вкара с удар от воле от далечна дистанция.

В 78-ата минута обаче Брентфорд отново се добра до равенството след попадение на Брайън Мбеумбо за крайното 2:2.

За Манчестър Юнайтед предстоят още две проверки - с Престън на 31 юли и с Евертън на 7 август. Брентфорд пък ще играе с Уест Хам и Валенсия на същите дати.