Мидтиланд изхвърли Селтик след продължения

Мидтиланд изхвърли Селтик от Шампионската лига, след като го победи с 2:1 след продължения в реванша от втория квалификационен кръг на турнира. В първата среща в Шотландия резултатът бе 1:1, като той бе такъв и в редовните 90 минути тази вечер. В продълженията обаче датчаните успяха да стигнат до победен гол и да сложат край на мечтите на “Детелините” за нещо по-голямо в тази надпревара.

Всъщност мачът тръгна добре за гостите, които първи откриха резултата. В 48-ата минута една лошо изчистена топка попадна в Калъм Макгрегър, който със страхотен шут от воле вкара за 0:1.

Мидтиланд обаче възстанови равенството в 61-ата минута. Дълъг пас зад защитата намери Ауер Мабил, който технично с глава вкара за 1:1.

Този резултат се запази до края на редовното време и така мачът отиде в продължения. Там домакините изковаха победата в 94-ата минута, когато Мадс Хансен получи пас зад защитата и с едно докосване пусна успоредедно на голлинията към Рафаел Онйедика, който вкара победния гол за крайното 2:1.

Така Мидтиланд е в третия квалификационен кръг, където ще играе срещу ПСВ Айндховен. Селтик пък ще има шанс да се реваншира пред феновете си, но в третия кръг на Лига Европа. Там съперник на “Детелините” ще бъде чешкият Яблонец.