Дунав (Русе) обърна Спартак в Плевен

Дунав (Русе) спечели с 2:1 срещу Спартак в приятелска среща, играна в Плевен. През първото полувреме никой не взе превес – инициативата преминаваше ту в единия, ту в другия отбор. В 12-ата минута бразилецът Клаубер прехвърли русенския вратар, откривайки резултата в полза на плевенчани. Четвърт час по-късно голмайсторът на гостите Йордан Димитров насочи центрираната от корнер топка в гредата.

След почивката Дунав взе инициативата и играта се пренесе в половината на Спартак. В 59-ата минута Джан Хасан подаде и Йордан Димитров стреля с глава неспасяемо от десетина метра. После Дани Бонев пропусна да направи обрат в резултата. В 88-ата минута русенският страж Цветелин Енчев спаси с крак сигурен гол за домакините. Секунди по-късно 16-годишният Радослав Великов пусна топката в коридор за Йордан Димитров, който финтира бранител и вратаря, а после вкара за окончателното 1:2.