Япония прегази Франция

Франция претърпя гръмко поражение с 0:4 от Япония в мъжкия футболен турнир и отпадна от Олимпийските игри в Токио. Двубоят в Йокохама бе от Група “А”, която бе спечелена именно от японците. Те завършиха с пълен актив от 9 точки, като допуснаха само 1 гол във вратата си в трите си мача. Второто място зае Мексико с 6 точки, а “петлите” останаха трети с 3 точки. На дъното в групата финишира ЮАР с 0 точки.

Такефуса Кубо (’27) и Хироки Сакай (’34) реализираха първите две попадения в срещата през първото полувреме, а през втората част резервите Коджи Миоши и Дайзен Маеда оформиха крайния резултат с голове съответно в 70-ата минута и първата минута на добавеното време. В 74-ата минута Рандал Коло Муани от френския тим получи червен картон.

В другата среща в групата Мексико се разправи с ЮАР с 3:0 и зае втората позиция. Алексис Вега и Луис Ромо вкараха голове съответно в 18-ата и 45-ата минути, а в 60-ата Хенри Мартин добави трето попадение, което се оказа и последно в срещата. Двата тима завършиха двубоя с по 10 души след червени картони за Тершъс Малепе от ЮАР (’58) и Карлос Родригес от Мексико (’66).

На 1/4-финалите домакинът Япония ще се изправи срещу Нова Зеландия, а Мексико ще мери сили с Южна Корея. Мачовете са на 31 юли.