Шампионът на Англия започна летните проверки с победа

Шампионът на Англия Манчестър Сити започна с победа летните си проверки. Възпитаниците на Джосеп Гуардиола се наложиха с 2:0 над Престън Норт Енд. Трябва да се отбележи, че “Гражданите” играха в доста експериментален състав и само малка част от основните играчи взеха участие днес.

Резултатът откри Рияд Марез в 25-ата минута след прекрасно изпълнен пряк-свободен удар, с който не остави шансове на вратаря на съперника.

В 64-ата минута младокът Самуел Едози удвои преднината на своя тим. Той получи пас в коридор в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл успя да промуши кълбото във вратата за 2:0.

На този етап това може да се окаже и единствената контрола на Манчестър Сити за лятото, тъй като предвидената проверка с френския Троа пропадна. Първият официалнен мач на “Гражданите” пък е на 7 август, когато е сблъсъкът с Лестър за Къмюнити Шийлд.