Септември удари Устрем (Дончево) в Тервел

Септември се наложи с 2:0 над Устрем (Дончево) в приятелска среща, играна в Тервел.

Септември (Тервел) с изцяло обновен стадион за новия сезон

Първата сериозна опасност обаче беше пред тяхната врата. В 10-ата минута Борислав Балчев уцели гредата. Той и Илиян Неделчев пропиляха през първата част другите шансове за Устрем в мача. Домакините също имаха положения. Едно от тях реализираха в 30-ата минута, когато Баръш Николаев проби и подаде на Симеон Митев, който откри.

Секунди след почивката футболист от Дончево фаулира съперник, съдията отсъди дузпа, но Танер Юсню не успя да я вкара. В 67-ата минута Николаев бе повален, реферът пак посочи бялата точка и Денис Кадир реализира за 2:0. Митев, Николаев и Янчо Ангелов пропуснаха да вкарат другите голови възможности за тима от Тервел.