Павликени удари Вихър с хеттрик, но загуби нападател

В Павликени едноименния тим надигра с 3:2 Вихър (Славяново) в контрола. Герой за домакините стана Йордан Йорданов, който реализира и трите гола. Радостта от успеха беше помрачена от контузията на нападателя Мартин Ширтев. Гостите пък претендираха за незачетен гол. В началния половин час превес имаше Вихър. В 25-ата минута Благовест Ленков се пребори за топката и подаде на Ангел Боев, който шутира в мрежата, но реферът не зачете попадението. Десетина минути преди почивката Ширтев центрира, Симеон Иванов стреля, славяновският страж изби, но при добавката на Йорданов стана 1:0.

Вихърци започнаха бойко второто полувреме, но Йорданов попари надеждите им за изравняване на резултата с шут от границата на наказателното поле в 55-ата минута – 2:0. По идентичен начин той оформи своя хеттрик в 65-ата минута. Секунди по-късно Ширтев беше фаулиран и напусна терена с обърнат глезен. Треньорът на Павликени – Мартин Кръстев започна със смените. Само за 5 минути между 70-ата и 75-ата с попаденията на Десислав Русев и Ивайло Иванов стана 3:2. В оставащото време не се случи нищо интересно.