Спартак (Варна) разби Нефтохимик насред "Лазур"

Спартак (Варна) се завърна ударно в професионалния футбол! “Соколите” разбиха Нефтохимик насред Бургас с 3:1 в морското дерби от първия кръг на Втора лига. Тимът от Варна беше подкрепян от мощна агитка, която влезе в остри сблъсъци извън стадиона с феновете на бургазлии, като се наложи и полицията да се намеси, за да предотврати още по-сериозни сблъсъци. Органите на реда дори арестуваха няколко ултраси.

Играчите на Васил Петров бяха по-добри от първата минута и напълно заслужено стартират сезона с три точки. Въпреки по-активната игра от самото начало на срещата гостите се оказаха догонващи в 27-ата минута. Тогава “шейховете” поведоха с хубав диагонален изстрел на нападателя Калоян Стоянов.

Десет минути по-късно обаче Николай Иванов изравни. Попадението дойде след центриране от корнер и суматоха в наказателното поле на Марин Орлинов. Минута по-късно Мехмед Сабри донесе пълен обрат за варненци. Деветката на гостите се разписа след центриране отдясно и хубаво воле, което не остави шансове на Орлинов.

Играчите на Спартак съжаляваха, че се прибраха на почивка само с един гол преднина, тъй като Виктор Митев изпусна сам срещу вратаря. Капитанът Янчо Андреев също пропиля чисто положение, след като вратарят Орлинов показа отличен рефлекс и изби.

Втората част гостите се прибраха и започнаха да играят на контраатака, като не даваха възможност на домакините да стигнат до голови положения. Чисти положения липсваха и пред вратата на Нефтохимик, но въпреки това гостите вкара още един гол.

Десет минути преди края на мача Владислав Мирчев вкара трети гол във вратата на Нефтохимик. Бившият играч на БАТЕ Борисов влезе като резерва, но въпреки това записа името си сред голмайсторите още в първия мач през сезона. Той бе точен след центриране от фаул и удар по земята.

Успехът дава сериозни надежди на варненци, че могат да бъдат един от водещите тимове през тази кампания.

НЕФТОХИМИК - СПАРТАК (ВАРНА) 1:3

1:0 Стефанов (27)

1:1 Иванов (38)

1:2 Мхмед Сабри (40)

1:3 Мирчев (80)

снимка: фейсбук, ПФК Спартак (Варна)