100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Камерън Нори и Брендън Накашима ще играят във финала на турнира в Лос Кабос

Британецът Камерън Нори и американецът Брендън Накашима ще играят на финала на турнира по тенис на твърда настилка в мексиканския курорт Лос Кабос с награден фонд от 600 хиляди долара. Поставеният под номер 1 в схемата Нори разгроми с 6:3, 6:1 третия в схемата Тайлър Фриц от САЩ за час и 11 минути.

За Нори това ще бъде четвърти финал за сезона, но до момента британецът изгуби другите три. Не само Нори обаче ще има възможност да вдигне първа титла в кариерата си този уикенд. За 19-годишния му съперник Брендън Накашима това ще бъде първи финал изобщо в турнири на АТП. На полуфиналите в изцяло американски сблъсък той победи поставения под номер 2 в схемата Джон Иснър със 7:5, 6:4, като реализира по един пробив в края на първия и началото на втория сет. С победата над Иснър Накашима вече елиминира трима от първите петима в схемата на турнира в Лос Кабос. Преди успеха над Иснър той се справи с номер 5 Сам Куери и с номер 4 Джордан Томпсън, срещу когото отрази и два мачбола.