Бивш защитник на Лудогорец с важен гол в Румъния (видео)

Завърналият се в елита на румънския футбол Рапид (Букурещ) записа втора поредна победа от началото на сезона. Столичният тим се наложи с 2:0 при гостуването си на другия новак Миовени, а единия гол отбеляза бившият защитник на Лудогорец Драгош Григоре.

Централният бранител, който наскоро си тръгна от Разград, откри резултата с глава в 42-ата минута. Той се оказа най-добре пласиран след центриране от корнер на Рареш Илие и простреля вратаря на домакините Юстин Попеску. Второто попадение за Рапид беше дело на Адриан Балан в 55-ата минута.

Рапид оглавява класирането с пълен актив от 6 точки преди изиграването на всички мачове от втория кръг. В друг двубой снощи Арджеш (Питещ) и УТА Арад направиха равенство 1:1.