Юго Гастон спаси четири мачбола за първия си полуфинал в турнири на АТР

Французинът Юго Гастон спаси четири мачбола в тайбрека на третия сет и победи с 6:4, 1:6, 7:6 (11) поставения под номер 4 в схемата Кристиан Гарин от Чили в четвъртфиналите на турнира на клей в Гщаад, Швейцария с награден фонд от 420 хиляди евро. За 20-годишния Гастон, който е номер 155 в ранглистата при мъжете, това е първо класиране за полуфинал на турнир от сериите АТП 250.

Гастон взе първия сет с 6:4, но във втория Гарин, който е специалист в играта на червено, постигна категоричен успех с 6:1 гейма. В решителната трета част Гарин на два пъти повеждаше с пробив, като при втория сервираше за спечелването на мача, но не успя да се възползва. В тайбрека чилиецът пропиля два мачбола, докато при третата си възможност Гастон затвори мача с 13:11 точки.

Денис Шаповалов отпадна във втория кръг на турнира в Гщаад

За място на финала младият французин ще играе със сърбина Ласло Джере, спечелил с 6:4, 6:7(5), 6:4 срещу французина Артур Риндеркнех.

За полуфиналите се класира и поставеният под номер 3 Каспер Рууд. Норвежецът победи с 6:2, 5:7, 6:3 французина Беноа Пер. Следващият съперник на Рууд е чехът Вит Коприва, който разгроми с 6:1, 6:0 шведа Микаел Имер.