Мартин Камбуров донесе победата на Берое, нападателят продължава да пише история

Отборът на Берое постигна минимален успех с 1:0 над Локомотив (София) на старта на efbet Лига. В герой за домакините се превърна Мартин Камбуров, който донесе трите точки на своя тим с гол в 57-ата минута. По този начин капитанът на "зелените" се доближи на едно попадение от рекорда на Петър Жеков.

17 Берое - Локомотив София

Двубоят започна с лек превес за домакините. В 5-ата минута Мартин Камбуров се пребори за една топка, след което центрира по земя, но никой от съотборниците му не успя да засече подаването.

В 12-ата минута Илиян Стефанов изведе Алиун Фал по левия фланг. Атакуващият футболист центрира към Серкан Юсеин, но ударът на халфа бе блокиран.

В 31-ата минута капитанът на "зелените" Мартин Камбуров стреля директно от пряк свободен удар, но опитът му премина малко над вратата.

До края на първата част не се случи нищо интересно и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

В 57-ата минута домакините откриха резултата. Кийлън Лебон направи перфектен пробив отляво, след което центрира по земя в наказателното поле, където Мартин Камбуров отново показа огромната си класа. Капитанът на Берое с шпагат изпревари двама защитници и заби топката в мрежата на "железничарите". Интересен факт е, че и през миналия сезон опитният нападател вкара първия гол за сезона в efbet Лига.

В 70-ата минута Мартин Камбуров можеше да вкара своя втори гол в двубоя. Нападателят от близка дистанция не успя да натисне топката и с воле я прати над вратата.

Секунди по-късно Мики Орачев се опита да центрира отляво, но топката изненада стража на Берое и се отби в горната греда.

В 73-ата минута Кийлън Лебон направи пореден пробив. Атакуващият футболист този път реши завърши атаката, но Александър Любенов се справи със ситуацията.

В 80-ата минута Мартин Камбуров бе изгонен. Капитанът на Берое получи втори жълт картон от главния съдия Владимир Вълков.

Гостите от София се опитаха да стигнат до точката, но защитата на "зелените" се справи, с което запази трите точки за своя тим на старта на шампионата.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:0

1:0 Мартин Камбуров (57)

Стартови състави:

Берое: 1. Нордин Бакер, 6. Александър Цветков, 8. Илиян Стефанов, 9. Мартин Камбуров, 11. Алиун Фал, 16. Симеон Мечев, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 21. Кийлън Лебон, 26. Камен Хаджиев, 30. Серкан Юсеин
Ст. треньор: Петър Колев

Локомотив (Сф): 24. Александър Любенов, 3. Марио Петков, 26. Красимир Милошев, 4. Мики Орачев, 5. Георгиос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 22. Владимир Семерджиев, 44. Божидар Кацаров, 13. Селсо Рапосо, 9. Мохамед Бухмиди, 11. Раел Лолала
Ст. треньор: Иван Колев

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Владимир Вълков