Локомотив (София) се справи с Левски (Лом) в последната си контрола

Локомотив (София) надви Левски (Лом) с 3:1 в контролна среща, с която столичните железничари ще представиха отбора си преди старта на новия сезон в efbet Лига. Карим Бухмиди (20) беше точен за Локомотив пред първото полувреме. В самия край на мача двете нови попълнения Джоната Машадо (88) и Раел Лолала (89) добавиха две попадения. Почетният гол за гостите от Лом беше отбелязан от Андон Гущеров (90) след точно изпълнение на дузпа. Проверката беше излъчена НА ЖИВО в сайта Sportal.bg

Първите 15 минути на срещата преминаха без сериозни опасности пред двете врати. Пет минути по-късно домакините от Локомотив поведоха в резултата. Дълго подаване на Орачев намери Владимир Семерджиев в наказателното поле. Той отклони с глава към втора греда, където Карим Бухмиди беше сам, овладя и прати топката в мрежата.

В 25-ата минута Лолала надигра Сапунджиев, след което подаде към Александър Александров. Последният стреля в обратния ъгъл, но ударът му премина встрани от вратата. Малко след това Диян Вълков показа добър рефлекс при удар на Александър Александров от фаул.

В 65-ата минута гостите от Лом също застрашиха противниковата врата. Гущеров изведе Грейс Танда, който шутира към обратния ъгъл. Топката обаче премина на сантиметри от левия страничен стълб. В 73-ата минута Христо Иванов се отчете със сериозен пропуск. От метър и половина той стреля с глава, но не намери очертанията на вратата.

Най-сериозеният пропуск дойде в 76-ата минута и той бе на сметката на Левски Лом. Грейс Танда беше изведен очи в очи със стража Витков, но не успя да прекара топката под плонжа на вратаря и спечели само ъглов удар за тима си.

Валентин Николов обстрелва вратата на Диян Вълков в 80-ата минута, но вратарят на гостите внимаваше и боксира. Заключителните минути предложиха много емоции на феновете, дошли да гледат двубоя на "Надежда". В рамките на три минути паднаха три гола.

Първо Джоната Машадо вкара за 2:0 с техничен удар, а само 60 секунди по-късно и другото ново попълнение Раел Лолала се разписа с глава.

Андон Гущеров пък реализира почетното попадение за тима си след точно изпълнение на дузпа.

ЛОКОМОТИВ - ЛЕВСКИ (ЛОМ) 3:1
1:0 Карим Бухмиди (20)
2:0 Джоната Машадо (88)
3:0 Раел Лолала (89)
3:1 Андон Гущеров (90 д)

ЛОКОМОТИВ: Александър Любенов, Селсо Рапосо, Марио Петков, Гиоргос Кацикас, Мики Орачев, Владимир Семерджиев, Божидар Кацаров, Красимир Милошев, Александър Александров, Карим Бухмиди, Раел Лолала;

ЛЕВСКИ (ЛОМ): Диян Вълков, Ваньо Иванов, Николай Христов, Раиф Мурадов, Васил Сапунджиев, Лъчезар Георгиев, Деян Иванов, Цвети Неделчев, Георги Иванов, Андон Гущеров, Дамиен Климент;