И началото във Втора Бундеслига не носи оптимизъм за Шалке

Шалке 04 загуби с 1:3 от Хамбургер ШФ в дербито, с което се откри сезонът във Втора Бундеслига. Домакините от Гелзенкирхен изпаднаха от елита за първи път от 1991 година и по всичко личи, че няма да им е лесно да стигнат до промоция. През лятото "кралскосините" бяха напуснати от 16 футболисти, a с показаното днес не дадоха много поводи за оптимизъм на феновете си.

Шалке поведе още в 7-ата минута с гол на Симон Тероде. Любопитното е, че 33-годишният нападател дойде в тима именно от Хамбургер, за който вкара 24 гола през миналия сезон. Той получи добро подаване от Мариус Бюлтер и хладнокръвно прати топката в мрежата.

В средата на полувремето гостите получиха дузпа, отсъдена за нарушение на Флориан Флик. Зад топката застана Роберт Глацел, но Михаел Лангер спаси неговия удар. Хамбургер имаше и още няколко възможности да изравни до почивката, но не се възползва от нито една от тях.

В 53-ата минута Лангер изби изстрел от пфаул на Тим Лайболд, но после топката попадна на крака на Глацел и той се реваншира за пропуска от бялата точка - 1:1. Гостите играха по-добре през цялото второ полувреме и в края на мача стигнаха до победата. Първо Максимилиан Рор подаде на Моритц Хейер и той опъна мрежата в 86-ата минута, а в 90-ата Бейкъри Джата сложи точка на спора.