Талант на Реал Мадрид донесе победа за Япония

Отборът на Япония започна футболния турнир от Токио 2020 с минимална победа с 1:0 над Южна Африка. Единственото попадение в двубоя беше дело на таланта на Реал Мадрид Такефуса Кубо, който се разписа в 71-ата минута с прецизен шут в далечния долен ъгъл на вратата. Така домакините на Олимпийските игри са втори в група А с три точки, какъвто е и активът на първия Мексико след победата с 4:1 над Франция.

В друг мач от турнира по същото време Румъния също записа минимален успех с 1:0 над Хондурас. Северната ни съседка стигна до победата след автогол на Елвин Олива при центриране от корнер в добавеното време на първата част. Така румънците се изравниха с Нова Зеландия на първото място в група В, след като “кивитата” победиха Южна Корея също с 1:0 по-рано през деня.