Бразилия пожали Германия след хеттрик на Ричарлисон (видео)

Бразилия надигра Германия с 4:2 в мач от олимпийската програма по футбол при мъжете. Двубоят бе от Група "D". Олимпийските игри в Токио ще бъдат открити официално утре. Първите три попадения за бразилците реализира нападателят на Евертън Ричарлисон, като той бе точен в 7-ата, 22-ата и 30-ата минута. В 57-ата минута Надием Амири отбеляза първия гол за Германия. В 84-ата минута, макар и вече с човек по-малко заради червен картон на Макс Арнолд в 63-ата минута, германците вкараха втори гол, дело на Рагнар Аке ('83). Паулиньо оформи крайния резултат с хубаво попадение в 94-ата минута. Четвърти съдия на двубоя е българинът Георги Кабаков.

Двубоят бе своеобразно повторение на финала на Олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 година. Тогава воденият от Неймар тим на Бразилия излъга Германия след изпълнение на дузпи.

В състава на Бразилия личеше името на бившата звезда на Барселона Даниел Алвеш. В германския състав пък едно от най-разпознаваемите имена бе може би това на нападателя Макс Крузе.

Бразилия беше пълен господар на терена и от първите минути атаките към вратата на Флориан Мюлер се заредиха една след друга. Ощев 7-ата минута бе отбелязан и първият гол. Ричарлисон получи великолепен извеждащ пас от Антони, но от първия опит не успя да преодолее Мюлер. Стражът обаче не изби топката по най-добрия начин и Ричарлисон получи възможност за добавка, като този път не сбърка.

В 22-ата минута Ричарлисон бе точен за 2:0. Този път той заби топката във вратата на Германия с удар с глава от близка дистанция след центриране отляво на Гилемре Арана.

В 30-ата минута Ричарлисон оформи своя хеттрик. Той получи топката от централния нападател Матеус Куня и с майсторски изстрел изпрати кълбото в долния ляв ъгъл на безпомощния Мюлер - 3:0.

В самия край на първата част бразилците имаха идеален шанс за 4:0, но Куня пропусна дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на германски футболист. Стражът Мюлер обаче спаси по блестящ начин удара от бялата точка на Куня и резултатът не стана още по-унизителен за германците.

През второто полувреме картината на терена не се промени твърде много, но малко изненадващо в 57-ата минута германците реализираха попадение. Негов автор стана Надием Амири с удар от въздуха и след неубедителна намеса на бразилския вратар Сантос.

В 63-ата минута положението на германския тим стана още по-сложно, тъй като червен картон (втори жълт) получи капитанът Максимилиан Арнолд, който извърши нарушение срещу ветерана Дани Алвеш.

В 83-ата минута резервата Рагнар Аке накара бразилците да треперят, тъй като опъна мрежата зад Сантос с удар с глава след центриране отляво на Давид Раум. До края на двубоя обаче южноамериканците без особени трудности задържаха удобния за тях резултат и дори реализираха четвърто попадение, дело на резервата Паулиньо в четвъртата минута на добавеното време. Паулиньо сътвори много красив гол с мощен шут след чудесен индивидуален пробив.

Бразилия (4-2-3-1): Сантос - Дани Алвеш, Нино, Диего Карлос, Арана - Дъглас Луис, Гимараеш - Антони (73-Паулиньо), Клаудиньо (65-Малком), Ричарлисон (73-Райнер) - Куня

Германия (4-3-3): Мюлер - Хенрикс, Пийпер (46-Торунарига), Удуокай, Раум - Майер, Щах (80-Шльотербек), Арнолд - Рихтер (68-Льовен), Крузе (68-Аке), Амири (74-Тойхерт)