Американските футболистки стартираха с шокираща загуба в Токио

Големият фаворит за олимпийското злато в женския футболен турнир в Токио - САЩ, записа шокираща загуба с 0:3 от Швеция в първия си мач на японска земя. По този начин “тре крунур” сложиха края на серията на настоящия световен шампион от 44 срещи без поражение. От друга страна, скандинавките вече са непобедени в 13 поредни двубоя.

Стина Блакстениус откри резултата в 25-ата минута, когато засече центриране с глава. В 54-ата тя удвои преднината на своя тим с втория си гол в мача. Крайното 3:0 беше оформено от Лина Хуртиг в 72-ата минута, когато тя се разписа с глава. По този начин Швеция поведе в група G с 3 точки, а САЩ е на дъното без актив. Другият днешен мач в тази група е между Австралия и Нова Зеландия от 14:30 часа.