Конате дебютира за Ливърпул, тимът на Клоп стартира с две равенства

Ливърпул изигра първите си контроли от предсезонната подготовка. В Залцбург мърсисайдци играха два мача един след друг, всеки с времетраене 30 минути. Те първо се изправиха срещу втородивизионния австрийски Вакер Инсбруг, като завършиха 1:1, а след това играха с германския елитен Щутгарт и двубоят също завърши 1:1.

Юрген Клоп пусна два различни състава в двете срещи. В първата играха доста юноши и играчи, чието бъдеще в клуба е неясно. На вратара бе Лорис Кариус, който се завърна от престой под наем в Унион, а с капитанската лента бе Трент Александър-Арнолд, който е напълно възстановен от контузията, която му попречи да участва на Европейското първенство.

Дивок Ориги откри резултата в петата минута от пресилена дузпа, отсъдена за игра с ръка на защитник на Вакер. Ливърпул имаше предимство и пресираше дълбоко, но си личеше и липса на игрови ритъм, тъй като тимът е в началото на подготовката си. В 17-ата минута Ронивалдо изравни след удар с глава. В този период австрийците организираха 2-3 добри атаки, а към края на 30-те минути мърсисайдци отправиха удари чрез Кейн и Бек, но те не намериха целта.

Участие в контролите не взеха Върджил ван Дайк и Джо Гомес. Двамата защитници започнаха подготовка с тима, след като пропуснаха голяма част от миналия сезон поради контузии. С тима в Австрия не са някои от основните играчи, като Алисон, Фабиньо и Фирмино, които играха за Бразилия на Копа Америка, Диого Жота, Джордан Хендерсън, Джердан Шакири и Тиаго.

Срещу Щутгарт за първи път с екипа на Ливърпул излезе новото попълнение Ибрахима Конате. Още във втората минута Салах бе изведен на отлична позиция, но ударът му бе отразен от вратаря на германците. Щутгарт поведе в шестата минута, когато Филип Фьорстер завърши прекрасна комбинация. Тимът на Клоп доминираше, а повечето атаки минаваха през Харви Елиът и Мохамед Салах, но не бяха завършвани прецизно. В 20-ата минута прекрасно подаване на Милнър изненада защитата на съперника и изведе Цимикас, който намери Мане и той изравни резултата, въпреки че останаха съмнения за засада при последното подаване.