България U17 завърши 5-а на Европейското след реванш срещу Сърбия🏐

Националният волейболен отбор на България за юноши до 17 години завърши на 5-о място на Европейското първенство в Тирана (Албания). Воденият от Виктор Карагьозов тим надделя над Сърбия с 3:1 (25:23, 28:26, 23:25, 25:20) в спора за 5/6-о място на шампионата.

44 България U17 завърши 5-а на Европейското след реванш срещу Сърбия

Така младите "лъвчета" взеха реванш за драматичната загуба от сръбските си връстници в груповата фаза с 2:3 гейма преди броени дни.

Двата тима започнаха равностойно в първия гейм на срещата, след което българските момчета се откъснаха и поведоха. Младите "лъвчета" бяха по-добри почти на всички елементи, но допуснаха да бъдат настигнати от сръбската "репрезентация". Интригата в последните разигравания бе пълна, но българите успяха да излязат от ситуацията и да спечелят гейма след 25:23. Играта продължи идентично и във втората част, след което Сърбия поведе. Това положение се запази за кратко, като впоследствие борбата бе за всяка точка. Представянето на България се подобри и "трикольорите" направиха обрат. Сръбските момичета отново опитаха да останат в гейма, но в крайна сметка авансът на България се увеличи след битка и четири геймбола за крайното 28:26.

В третия гейм българите бяха водещи през по-голямата част от времето, но допуснаха Сърбия да вкара интрига. След игра на амплитуди и размяна на роли сърбите взеха частта след 25:23, намалявайки пасива си на 1:2. Решителната четвърта част премина под диктовката на българските момчета, които играха вдъхновено и мотивирано за крайното 25:20 и 3:1.

Над всички за България бе Александър Къндев със страхотните 24 точки (2 блока, 1 ас, 55% ефективност в атака и 62% позитивно посрещане) за победата. За Сърбия Лука Станкович завърши с 21 точки (3 блока, 2 аса и 33% ефективност в атака).

СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:3 (23:25, 26:28, 25:23, 20:25)

СЪРБИЯ: Матия Миланович 6, Лука Станкович 21, Лука Степанович 20, Игнат Допудж 5, Йован Кръняйич 6, Петър Алекшич 1 - Вук Недич-либеро (Алекса Старович 5, Андрей Чвиткович, Марко Янкович-либеро)

Старши треньор: СТРАХИНЯ КОЖИЧ

БЪЛГАРИЯ: Симеон Николов 2, Георги Бъчваров 12, Александър Къндев 24, Кристиан Андреев 12, Константин Козелов 8, Стилиан Делибосов 13 - Константин Чипев-либеро (Рангел Витеков 4, Иван Сарафов, Александър Шопов, Любомир Атанасов-либеро)

Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.