България U17 ще играе за 5/8-о място на ЕвроВолей🏐

Волейболистите от националния отбор на България за юноши до 17 години ще играе за 5/8-о място на Европейското първенство в Тирана (Албания). Воденият от селекционера Виктор Карагьозов тим отстъпи на Полша с 0:3 (18:25, 18:25, 15:25) в последния си мач от предварителна Група II на турнира.

По този начин България завърши на 3-о място в групата с 8 точки след 2 победи и 3 загуби. Така в полуфиналите за разпределение на местата от 5-о до 8-о младите "трикольори" ще срещнат Латвия, която завърши на 4-о място в другата Група I. Срещата е в събота (17 юли) от 17,30 часа българско време. В другата двойка от 15,00 часа един срещу друг ще играят Сърбия (4-и в Група II) и Белгия (3-и в Група I).

От друга страна Полша стана победител в групата 12 точки след 4 победи и 1 загуба, като ще играе на полуфиналите в преследване на титлата, срещу Словения, която остана втора в Група I. В другия полуфинал Италия се изправя срещу победителя в Група I Русия. Мачовете са също в събота съответно от в 18,00 и 20,30 часа.

Първата част премина с размяна на ролите. Първоначално "Дружина полска" поведе, но българските юноши направиха серия и наваксаха. След това момчетата на Виктор Карагьозов поеха инициативата, но темпото обаче не се запази дълго. След известна интрига младите полски волейболисти отново взеха нещата в свои ръце и останаха доминиращи за крайното 25:18.

Полша продължи вдъхновено и после, като не даде възможност да бъде догонена. Така авансът и нарастна на 2:0 гейма след ново 25:18. В третия гейм двата отбора играха като равен с равен почти до средата. Началният удар на Полша се оказа ключов и въпреки силните изяви на младите "лъвчета" не се стигна до обрат - 25:15 и 3:0 за "Дружина полска".

Най-резултатен за България бе Георги Бъчваров с 11 точки (1 ас и 43% ефективност в атака). За тима на Полша Артур Бжостович бе най-полезен с 14 точки (1 блок, 1 ас и 43% ефективност в атака) за победата.

Снимки: CEV.EU