България U16 ще играе за бронза на ЕвроВолей в Унгария🏐

Националният волейболен отбор на България за девойки до 16 години ще спори за бронзовите медали на Европейското първенство в Словакия и Унгария. Момичетата на селекционера Диян Боюклиев бяха надиграни категорично от връстничките си от Русия с 0:3 (16:25, 13:25, 16:25) в първия полуфинал на турнира, игран този следобед в Ниредхаза (Унгария).

39 България U16 ще играе за бронза на ЕвроВолей в Унгария

Така утре (18 юли) в битката за бронза младите "лъвици" ще срещнат загубилия от втората полуфинална среща между Италия и Турция, която ще се играе от 19,00 часа тази вечер. "Сборная" пък ще играе за титлата срещу победителя от втория полуфинал.

Мачът за бронза ще бъде от 16,30 часа българско време, а големият финал ще бъде от 19,00 часа в неделния ден.

Двата тима започнаха равностойно в първия гейм на срещата, но впоследствие "Сборная" поведе. Младите руски волейболистки натиснаха българските момичета със сервис и атака, като преднината постепенно нарастна и те без проблем се откъснаха. В края младите "лъвици" се мобилизираха за кратко, но в крайна сметка загубиха с 16:25.

Втората част протече идентично на първата, като Русия беше още по-категорична и затвори гейма с убедителното 25:13. В третия гейм "Сборная" отново доминираше, като в последните минути българките успяха да наваксат част от пасива си, но не се случи нищо повече - 25:16 и 3:0 за Русия.

Най-резултатна за България за пореден път бе Ива Дудова с 16 точки (2 блока и 47% ефективност в атака). За "Сборная" Марина Аслъамова записа 17 точки (3 аса, 70% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане), а Вероника Еремеева приключи с 16 точки (4 блока, 3 аса и 38% ефективност в атака) за победата.

Снимки: CEV.EU