Зиданшек и Бурел ще спорят за титлата в Лозана

Водачката в схемата Тамара Зиданшек (Словения) и Клара Бурел (Франция) ще играят на финала на турнира по тенис за жени WТА 250 на червени кортове в Лозана (Швейцария) с награден фонд 235 238 долара. На полуфиналите Зиданшек победи Марина Заневска (Белгия) със 7:5, 6:3 за 95 минути.

Словенката преодоля пасив от 2:4 в първия сет, който спечели с пробив в последния 12-и гейм. Във втората част Зиданшек поведе с 5:2 и без проблеми затвори срещата с втория си мачбол. 20-годишната Клара Бурел спечели срещу сънародничката си и пета поставена Каролин Гарсия с 5:7, 6:2, 6:2 за 2:25 часа.

За Бурел това ще бъде първи финал в кариерата в турнира на WТА. Тя загуби първия сет на двубоя, но доминираше изцяло в следващите две части. Зиданшек и Бурел ще спорят на финала утре за първа титла в кариерата си.

Снимки: Gettyimages