Черноморец (Бургас) победи дубъла на Спартак (Варна)

Черноморец се наложи с 4:2 в Бургас над втория състав на варненския Спартак в контрола. В двуостър мач с мисъл за атаката и доста положения пред двете врати, съперниците си поделиха по едно полувреме.

Етър би Спартак (Вн) с гол на Христо Марков

През първото по-добра беше селекцията на Димитър Трендафилов. Нападателите му обаче така и не успяха да превземат бургаската врата. Вместо това домакините взеха аванс в резултата с попадение в 39-ата минута на Иво Христо. Скоро след почивката обаче Янаки Смирнов изведе Тугай Невджет очи в очи със стража на Черноморец и той насочи топката в мрежата му за 1:1.

В 61-ата минута обаче Онур Чолак шутира от границата на наказателното поле – 2:1. Малко след това Смирнов изравни от дузпа. В 72-ата минута бургазлии наказаха грешка на съперника и отново излязоха напред в резултата чрез Онур Чолак. Десетина минути преди края далечен удар на Стоян Кижев постави точка на спора – 4:2.

Снимка: chernomoretz1919.com