Димитър Кузманов започна с убедителна победа на турнир от сериите "Чалънджър" в Румъния

Втората ракета на България Димитър Кузманов започна с победа участието си на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в румънския град Яш с награден фонд 88520 евро. Поставеният под номер 8 в схемата българин разгроми Педжа Кръстин (Сърбия) с 6:2, 6:2 за 87 минути игра. Кузманов постигна два пробива в първия сет, а на собствен сервис не допусна нито една точка за рибрейк.

Във втората част той поведе с 3:0. Крстин върна един пробив и намали изоставеното си на 2:3, но Кузманов спечели следващите три гейма и затвори мача. С успеха Кузманов си осигури 1460 евро и 8 точки за световната ранглиста, в която заема номер 238.

Във втория кръг българинът ще играе срещу Николас Йонел от Румъния. Вчера за втория кръг се класира и Адриан Андреев. 20-годишният софиянец елиминира номер 3 в схемата и 197-и в света Александър Мюлер от Франция с 6:4, 1:6, 6:3.

По-късно днес Александър Лазаров ще играе срещата си от първия кръг. Той ще се изправи срещу номер 6 в схемата Мариус Копил от Румъния. Лазаров започна турнира от квалификациите, където записа две убедителни победи без да загуби сет.