Марек удари Спортист

Марек записа първа победа в лятната си подготовка, надигравайки с 2:1 отбора на Спортист (Своге). Контролната среща се игра на терена в Добринище. Дупничани изиграха много силно първо полувреме, като до почивката отбелязаха два гола. В 18-ата минута Димитър Атанасов откри резултата. Тимът на Светослав Георгиев продължи да диктува темпото и в 40-ата минута получи право да изпълни дузпа за нарушение срещу Владимиров в наказателното поле. От бялата точка стреля потърпевшият за 2:0.

През втората част бяха извършени доста промени в съставите, а Спортист като че ли се събуди. В 80-ата минута бе отсъдена нова дузпа, този път за отбора от Своге, заради игра с ръка на Панталеев в пенала. Деян Христов бе точен от 11-те метра, за да оформи крайното 2:1. През следващата седмица Марек ще изиграе още две контроли – с Пирин (Рз) и ЦСКА 1948, след което ще се настройва за старта на първенството във Втора лига.