Най-известният фен на Швейцария се радва на славата си

Набралият популярност за няколко часа привърженик на швейцарския национален тим се казва Лука Лоутенбах. Мъжът стана известен по време на осминафилния двубой от Евро 2020 между “кръстоносците” и Франция, след като камерите го заснеха как първо ридае в края на редовното време, а секунди по-късно ликува бурно при изравнителното попадение за 3:3.

Швейцарски ТВ канал издири въпросния човек и той набързо стана известен. От това пък веднага се възползваха редица компании, които си направиха реклама с него. Местният авиопревозвач Swiss Air му издаде безплатен самолетен билет до Санкт Петербург за четвъртфиналния мач срещу Испания, фирма за енергийни напитки пък му даде от своите продукти, а туристическа фирма му предложи едноседмична почивка по избор след края на Европейското първенство.