Феран Торес: Всеки останал отбор в турнира е опасен и всичко е възможно

Испания е сочен за фаворит в мача срещу Швейцария от четвъртфиналите на Европейското първенство по футбол, но в лагера на иберийците очакват много тежък двубой. Двата състава се срещнаха през есента на миналата година в Лигата на нациите, като Испания спечели с 1:0 в Мадрид, а във втората среща в Базел измъкна 1:1 с гол на Жерард Морено минута преди края.

"Тези две срещи наистина бяха изключително тежки. Те пресират много и те затрудняват максимално", коментира нападателят Феран Торес. "Защитаващият титлата си Португалия, световният шампион Франция и Германия вече отпаднаха, а това означава, че всеки останал отбор в турнира е опасен и всичко е възможно", допълни той.

Швейцария навакса изоставане от 1:3 срещу Франция на османифанилите, а впоследствие спечели след изпълнение на дузпи.

"Със сигурност мачът ще бъде сложен", допълни защитникът Сесар Аспиликуета.

Статистиката преди двубоя в Санкт Петербург в петък е изцяло на страната на испанците, които имат само една загуба в 22 мача срещу съперника. Любопитното е, че поражението дойде в груповата фаза на Мондиал 2010, след което "Ла Фурия" стигна до световната титла.