Квитова и Азаренка се класираха за четвъртфиналите на турнира Бад Хомбург

Водачката в схемата Петра Квитова (Чехия) и номер 2 Виктория Азаренка (Беларус) се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева на УТА в германския град Бад Хомбург с награден фонд 189708 евро.

Квитова спечели срещу Ан Ли (САЩ) с 6:2, 6:7(4), 6:1 за два часа на корта.

Чехкинята нямаше никакви проблеми в първия и в третия гейм, но загуби втория след тайбрек.

Азаренка спаси четири мачбола и победи драматично Ализе Корне (Франция) с 6:4, 3:6, 7:6(7) за 2:52 часа. Беларускинята спаси по два мачбола в десетия и в 12-ия гейм на третия сет, но в тайбрека след 6:7 взе три поредни точки и стигна до крайния успех.

Четвъртата в схемата Анжелик Кербер (Германия) спечели лесно срещу Анна Блинкова (Русия) с 6:0, 6:2 за час игра.

Номер 5 Надя Подороска (Аржентина) също достигна до четвъртфиналите след успех над Патрисия Тиг (Румъния) със 7:6(4), 2:6, 6:4, а седмата поставена Сара Сорибес (Испания) елиминира Мисаки Дои (Япония) с 6:4, 6:4.

На четвъртфиналите Квитова ще играе с Подороска, а Азаренка излиза срещу Сара Сорибес.