Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Беретини и Нори в спор за титлата в "Куинс"

Италианецът Матео Беретини достигна до финала при дебюта си на турнира по тенис на трева в лондонския "Куинс Клъб" с награден фонд 1.29 милиона евро.

Водачът в схемата Беретини победи номер 4 Алекс Де Минор (Австралия) с 6:4, 6:4 за 84 минути, след като направи по един пробив във всеки от сетовете.

На финала италианецът ще играе срещу представителя на домакините Камерън Нори. Нори елиминира №2 в схемата Денис Шаповалов (Канада) със 7:5, 6:3 за 94 минути.

Британецът взе подаването на съперника си в 12-ия гейм по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част направи пробив за 5:3 и при свой сервис стигна до успеха.

За Шаповалов това беше втори мач за деня, след като по-рано днес той спечели четвъртфиналния си двубой срещу Франсис Тиафо (САЩ) с 6:3, 6:4.

Снимки: Gettyimages